This activity took place on:
Donderdag 12 nov ’20
Cultuurdebat Tweede Kamerverkiezingen 2021
Zet Cultuur op de Agenda!
Woensdag 17 maart 2021 vinden de Tweede Kamerverkiezingen plaats. In het voorjaar hebben alle politieke partijen het pamflet Zet Cultuur op de Agenda ontvangen. Nu is het tijd om de kaarten op tafel te leggen: welke ambities hebben de politieke partijen voor cultuureducatie en cultuurparticipatie? Valt er echt iets te kiezen op 17 maart? Daarover gaan politici van o.a. ChristenUnie, D66, GroenLinks, PvdD en VVD met elkaar in debat in Nieuwspoort, onder leiding van Roderik van Grieken (Nederlands Debat Instituut).
Programma
De politici debatteren over 3 thema’s, met elke ronde een inleider uit de cultuursector.
Ronde 1: Diversiteit en inclusie
Inleider: Yassine Boussaid, directeur van Theater de Meervaar
Iedereen heeft toegang tot cultuureducatie en -participatie ongeacht (etnische) achtergrond, economische situatie, seksuele geaardheid, geloofsovertuiging of beperking. Wat is daarvoor nodig? Aan welke knoppen moeten we draaien? Of heeft dit geen prioriteit?
Ronde 2: Maatschappelijke opgaven
Inleider: Maurice Knijnenburg, voorzitter van de Nationale Jeugdraad
Hou kunnen cultuureducatie en -participatie bijdragen aan grote maatschappelijke uitdagingen, zoals snelle technologische vooruitgang, energietransitie, klimaatverandering en druk op de zorg? Wat zijn daarin de politieke keuzes?
Ronde 3: Gelijke kansen 4-18 jaar
Inleider: Marieke Vegt, directeur Stichting Kunst & Cultuur
De toegang voor kinderen en jongeren tot cultuureducatie en -participatie is in Nederland nog steeds mede- afhankelijk van de gezinssituatie en het schooltype (havo/vwo vs. vmbo/mbo). Hoe kan de overheid gelijkere kansen stimuleren? En is dat wel de taak van de overheid?
Het debat ‘Zet cultuur op de agenda’ wordt georganiseerd door LKCA, het Fonds voor Cultuurparticipatie, Kunsten ’92 en de Boekmanstichting.